Dudak Büyütme Nedir?

Dudak büyütme yüz güzelliğine katkı sağlayan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Dolgun, hacimli ve taze dudaklar, eski çağlardan beri çekiciliği artıran estetik unsurların başında geliyor. Yüz bölgesinin bir parçası olan dudaklar ne kadar çekici ve ahenkliyse, kişinin albenisi bir o kadar artırıyor.Bu durumun farkında olan insanoğlu, gerek kozmetik malzemelerden, gerek estetik uygulamalardan ve Fidel Clinic’ten faydalanarak, dudaklara arzu edilen formu kazandırmaya çalışıyor. 

Kimler bu operasyonu Yaptırmak İster?

Bu işlem genellikle dudak hacmini artırmak veya şeklini iyileştirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir operasyon türüdür. Ancak, çevresel büyütme işlemi yapmak isteyen kişilerin genel sağlık durumlarının iyi olması ve işlem öncesinde bir doktorla danışmaları gerekmektedir. Ayrıca, dudak büyütme işlemi genellikle 18 yaşından büyük kişilere uygulanır. Hamilelik veya emzirme döneminde olan kişilerin Doktorlarına danışması gerekebilir. Kanama bozukluğu veya cilt enfeksiyonu gibi tıbbi problemleri olan kişilerin ise dudak büyütme işlemi yaptırmadan önce doktorlarıyla konuşup onay alması operasyon sürecinden askine bir durum yaratmaz.

Yağ Transferi İle Büyütme ; 

Dudak büyütme işleminde kendi yağı ile yapılan operasyonda sağlık açısından diğer yabancı maddelerin askine hiç bir zararı yoktur. Bu sebeple çevresel büyütme operasyonlarında,  Klasik yağ enjeksiyonlarından farklı olan bu teknikte, hastanın kendi bedeninden alınan yağlı doku, dudak bölgesine enjekte edilir. yağ hücreleri hava ile temas etmeden kapalı lipokid sistemiyle toplandığı için, mevcut yağ hücreleri canlı kalır ve kök hücreden zengin bir yapıya sahip olur. Dudak bölgesine enjekte edildiğinde ise, bölgede alerji ya da farklı komplikasyon sorunları oluşmaz. Bölge canlı yağlı dokuyu hemen algılar, doku kendi şifresine uygun olduğu için yaşamaya devam eder. Bu sayede, daha doğal dudaklara kavuşmanız mümkün olur ve var olan çizgiler yok olur.

Bu işlemi çoğunlukla farklı ameliyatsız yüz güzelleştirme teknikleriyle kombine ederek de uygulayabiliyoruz.

Hastaların tercihine göre planlanan bu işlemlerde total yüz gençleştirme uygulaması da gerçekleşir. 

Dudak büyütmede yağ transferinin faydaları

Daha canlı, daha diri ve daha dolgun dudaklar
Pratik bir uygulama ile hızlı bir şekilde dudak büyütme işlemi
Alerji ve komplikasyon riski yok
Yapay dolu uygulamaları yerine, kendi yağ hücrelerinin avantajları
Daha uzun süre kalıcılık
Kendi kendini yenileyen ve tazeleyen dudak yapısı.

Dudak Büyütme